Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2019, 19:05
Dziś 20°C
Jutro 18°C
Historia
14 Listopada, 2018

Trzcinica: Warsztaty w barwach narodowych

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zaprosiła najmłodszych na zajęcia kulturalno-edukacyjne.

Zorganizowane 8 listopada 2018 r. warsztaty kulturalno-edukacyjne dla dzieci były okazją do zagłębienia się w tematykę niepodległościowych obchodów. 33 dzieci wysłuchało znanej legendy „Lech, Czech i Rus” i wzięło udział w miniquizie literackim nawiązującym do powstania państwa polskiego. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz słodkości.
Następnie uczestnicy zajęć ochoczo zabrali się za tworzenie kartek inspirowanych świętem 11 Listopada. Za pomocą białych i czerwonych motylków, serduszek i różnorodnych ozdób wyklejały flagi oraz kontury państwa polskiego. Powstały także „serduszkowe” kwiatki w kolorach barw narodowych. Najmłodsi bardzo zaangażowali się w pracę, a owoce ich wytężonych wysiłków można podziwiać na wystawie w bibliotece.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!