Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Erwiny, Henryka, Mariusza 19 Stycznia 2020, 19:20
Dziś 3°C
Jutro 2°C
Kultura i oświata
11 Lipca, 2019

Trzcinica: W poszukiwaniu skarbu

Na zaproszenie dyrektor trzcinickiej książnicy, Renaty Gość, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitali aktorzy teatru Blaszany Bębenek ze spektaklem dla dzieci „Skarb to nie tylko złoto”.

Przedstawienie, które obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielkami, jest częścią projektu „Książka – źródło inspiracji” realizowanego przez bibliotekę w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Uczniowie poznali parę sympatycznych krasnali: Trucusię i Baltazara. Na polecenie króla bohaterowie inscenizacji wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Czekały na nich zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Na pomoc krasnalom ruszyły dzieci, które uwolniły Trucusię z pajęczej sieci oraz pomogły jej odczytać mapę prowadzącą do skarbu, a następnie odtańczyły z nimi taniec radości.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 28 (1334) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!