Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:59
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Historia
14 Listopada, 2018

Trzcinica: Świętowali rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada 2018 r. w gminie Trzcinica odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

W kościołach parafialnych w Trzcinicy i w Laskach oraz w kościele filialnym w Piotrówce odprawione zostały msze święte w intencji Ojczyzny.
Wójt gminy Trzcinica, przewodniczący Rady Gminy, sekretarz gminy, radni, księża, delegacje zespołów szkół, Gminnej Biblioteki Publicznej, stowarzyszeń oraz jednostek OSP złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pamiątkowymi tablicami w Laskach, Piotrówce i Trzcinicy.
Wartę pełnili harcerze z 77. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „The Hatches”. O godzinie 12:00 wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”.
W godzinach popołudniowych w sali Domu Ludowego w Laskach rozpoczęła się patriotyczna wieczornica. Wójt Grzegorz Hadzik przywitał licznie zgromadzonych mieszkańców i przedstawił rys historyczny dotyczący drogi do niepodległości. Podczas spotkania uczniowie ZS w Laskach, laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz Gminnego Konkursu Twórców Lokalnych, jak również zespół „Laskowianie” koncertowali dla Niepodległej. Następnie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 46 (1301) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!