Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 13:32
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
23 Października, 2020

Trzcinica: Przygoda z książką w Trzcinicy

16 października 2020 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, w którym uczestniczyły dzieci z klasy III wraz z nauczycielką Beatą Stodółką ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy. Spotkanie w ramach projektu pt. „Przygoda z książką” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pisarce towarzyszyła ciocia Jadzia - kukiełka przedstawiająca postać jej ulubionej książkowej bohaterki. Opowiadania o niej wzbudziły największe zainteresowanie i sympatię czytelników. Pani Eliza opowiedziała również dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, która rozpoczęła się w wieku 12 lat. Do pisania zachęciła ją poetka Danuta Wawiłow. Oprócz dobrej zabawy, dzieci ze spotkania wyniosły wiele nauk, m.in. tą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Zadawały też wiele pytań, na które pisarka chętnie w zabawny sposób odpowiadała.

~ Oprac. m

Więcej w nr 43 (1400) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!