Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 02:31
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Trzcinica
19 Marca, 2019

Trzcinica: Płatności bezgotówkowe w urzędzie gminy

Gmina Trzcinica przystąpiła do programu „Polska Bezgotówkowa”.

„Polska Bezgotówkowa” to program, który powstał z inicjatywy wielu uczestników rynku usług płatniczych – zarówno wydawców kart, jak i agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard. Swój udział w jego powołaniu miały również: Związek Banków Polskich oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Program jest skierowany do małych i średnich firm oraz instytucji, które dotychczas nie posiadały instrumentów pozwalających na akceptowanie płatności także w formie elektronicznej.
„Polska Bezgotówkowa” ma ułatwić tym przedsiębiorstwom wdrożenie pierwszych terminali płatniczych oraz zdecydowanie zmniejszyć koszty związane ze stosowaniem tych urządzeń.
W Urzędzie Gminy w Trzcinicy będzie można korzystać z dwóch urządzeń. Będzie to terminal stacjonarny w Referacie Finansowym oraz mobilny terminal płatniczy u inkasenta, umożliwiający płatności bezgotówkowe za naliczone opłaty.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!