Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:40
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Trzcinica
10 Sierpnia, 2018

Trzcinica: Planują zaopatrzenie w ciepło

Plan zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe.

31 lipca br. wójt gminy Trzcinica zawarł umowę na wykonanie „Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla gminy Trzcinica”.
W odpowiedzi na ogłoszone zapytanie ofertowe wpłynęło 11 ofert. Najkorzystniejszą przedstawiła firma „Dokumentacje Środowiskowe” z Koziegłów. Na to zadanie Gmina Trzcinica pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Opracowanie będzie zawierać m.in.: ocenę stanu aktualnego i przewidywanych zmian zapotrzebowania na ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe oraz opis przedsięwzięć racjonalizujących użytkowanie ciepła, energii elektrycznej i paliw gazowych. Obejmie też możliwości wykorzystania istniejących nadwyżek i lokalnych zasobów paliw i energii z uwzględnieniem energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w instalacjach odnawialnego źródła energii, jak również możliwości stosowania środków poprawy efektywności energetycznej.
- Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu umowy zobowiązany jest do wykonania projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną, paliwa gazowe dla gminy Trzcinica, przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, opiniowania społecznego, udziału w opiniowaniu dokumentu przez samorząd województwa oraz przygotowania projektu założeń do przyjęcia uchwałą Rady Gminy wraz z projektem uchwały - wyjaśniają pracownicy Urzędu Gminy w Trzcinicy.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!