Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hieronima, Palomy, Weroniki 9 Lipca 2020, 10:47
Dziś 17°C
Jutro 26°C
Kultura i oświata
13 Listopada, 2019

Trzcinica: O Trzcinicy, strażakach i historii

26 października 2019 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy odbył się wieczór autorski Jana Wojciecha Malika – wnuka jednego z założycieli trzcinickiej straży, autora książki „Trzcinica, strażacy - wiersze o ludziach, o ogniu, o świecie”.

Jan Wojciech Malik przyjechał na spotkanie z mieszkańcami ze swoimi obrazami i wierszami, które stworzył w związku z 90-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy i 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wieczór autorski w Trzcinicy został zorganizowany przez strażaków z Trzcinicy na czele z radnym powiatowym Tomaszem Gatnerem oraz sołtysem Trzcinicy Krzysztofem Ostrowskim, którzy wspólnie z prezesem jednostki OSP w Trzcinicy Józefem Głowikiem powitali uczestników spotkania.
Odczytany został akt założycielski, obchodzącej 90 lat istnienia, trzcinickiej jednostki OSP, wymieniono również jej założycieli. Minutą ciszy uczczeni zostali zmarli druhowie. - Bardzo się cieszę, że z okazji 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy obchodzonej w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości udało nam się zorganizować to spotkanie, wydać okolicznościowy kalendarz i książkę pt. „Trzcinica, strażacy - wiersze o ludziach, o ogniu, o świecie”, napisaną przez Jana Wojciecha Malika – wnuka jednego z założycieli trzcinickiej straży – mówi T. Gatner. - Jest to publikacja w trzcinickim klimacie. Autor w swoich wierszach pisze o swoich przodkach, również strażakach, o mieszkańcach, o Trzcinicy i okolicy, takiej jaką pamięta, wspomina i wraca do niej w swoich podróżach.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 45 (1351) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!