Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:07
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Trzcinica
19 Października, 2018

Trzcinica: Kolejna edycja nauki pływania

IX edycja nauki pływania w ramach programu „Umiem pływać”.

We wrześniu 2018 r. w gminie Trzcinica rozpoczęła się IX edycja zajęć nauki pływania dla uczniów ze szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych.
Tegoroczna edycja odbywa się w ramach realizacji rządowego projektu pn. „Umiem pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a operatorem tego zadania jest Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu. Na podstawie umowy partnerskiej podpisanej z operatorem zadania Gmina Trzcinica współfinansuje z udziałem środków Ministerstwa Sportu i Turystyki wszystkie koszty związane z wynajmem pływalni, instruktorów nauki pływania, transportem oraz ubezpieczeniem dzieci.
Uczestnicy przed rozpoczęciem nauki pływania tradycyjnie otrzymali czepki pływackie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w obiekcie krytej pływalni w Słupi pod Kępnem. Zaplanowano 10 (2-godzinnych) zajęć dla wszystkich uczniów III klas szkół podstawowych z Lasek i Trzcinicy. Opiekę podczas przejazdów sprawują nauczyciele z tych szkół, natomiast podczas trwania zajęć w basenie instruktorzy nauki pływania i personel basenu.
Realizacja projektu „Umiem pływać” zakończy się w listopadzie, a uczestnicy projektu na jego zakończenie otrzymają pamiątkowe medale.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!