Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emila, Laury, Rogera 14 Listopada 2018, 14:36
Dziś 8°C
Jutro 8°C
Kultura i oświata
10 Lipca, 2018

Trzcinica: Jubileuszowe zmagania ortograficzne

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny zorganizowano w Trzcinicy.

Uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z powiatu kępińskiego wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy 6 czerwca 2018 r.
Z trudnymi zasadami pisowni zmagało się 15 uczniów klas IV-VI oraz 16 uczniów klas VII SP i II-III gimnazjum wyłonionych w drodze szkolnych eliminacji. Dyktanda nie należały do łatwych, a uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy w zakresie polskiej ortografii. Najlepszych wyłoniły sprawdzające ich prace komisje konkursowe.
W kategorii uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce zajęła Hanna Krymiec (SP nr 3 w Kępnie, opiekun – Elżbieta Mamczak), II - Maja Tomalik (SP w Trzcinicy, opiekun – Lidia Jerczyńska), a na III miejscu uplasowała się Wiktoria Hendrys (SP w Słupi pod Kępnem, opiekun – Beata Chlipała).
W kategorii uczniowie klas VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum: I miejsce zajął Jakub Kempa (SP nr 3 w Kępnie, opiekun – Ewa Flak), II pozycję - Patrycja Gibek (SP w Opatowie, opiekun – Joanna Pietras), natomiast na III miejscu znalazły się: Martyna Mrózek (Gimnazjum w Opatowie, opiekun – Małgorzata Piotrowska) i Agata Radoś (SP w Rychtalu, opiekun – Magdalena Witak).
Wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik nagrodził uczestników konkursu dyplomami i drobnymi upominkami, a laureatom wręczył nagrody książkowe. Podziękował im za udział, opiekunom za przygotowanie uczniów, a nauczycielom ZS w Trzcinicy za przeprowadzenie konkursu.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: Alicja Gatner, Lidia Jerczyńska, Bożena Mierzwiak i Beata Więcek-Szczurowska.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!