Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:08
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
10 Sierpnia, 2018

Trzcinica: Blisko 8.500 zł na nowe książki

Biblioteka w Trzcinicy pozyskała pieniądze na zakup nowości wydawniczych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy rozpoczęła realizację programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. W jego ramach placówka pozyskała 8.463,00 zł na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji, a jednocześnie zmotywowania ich do systematycznej troski o biblioteki. To kontynuacja oraz rozwinięcie dotychczasowego programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.
Jego celem jest wzrost liczby wypożyczanych publikacji poprzez większą dostępność książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych w zbiorach bibliotek publicznych. Dzięki stałemu dopływowi nowości wydawniczych i zwiększającej się ofercie placówek bibliotecznych wzrosnąć ma ich atrakcyjność dla dotychczasowych, jak również dla nowych czytelników.
- Zakupione książki są obecnie opracowywane w programie bibliotecznym SOWA, po czym zostaną udostępnione do wypożyczeń czytelnikom – informuje dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy Renata Gość. – Nasza biblioteka prowadzi procesy biblioteczne również on-line, dając użytkownikom możliwość zamawiania i rezerwowania książek przez Internet bez wychodzenia z domu.

~ Oprac. bem

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!