Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:10
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Kępno
11 Stycznia, 2018

Świba: Wyróżnienie dla Bianki

Konkurs „Bądź EKO, działaj EKO!”.

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ogłosił konkurs „Bądź EKO, działaj EKO” na temat „Walka ze smogiem”.
Celem konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody. W rywalizacji udział mogły wziąć dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących, techników i zasadniczych szkół zawodowych z terenu Wielkopolski. Konkurs polegał na wykonaniu przez przedszkolaków oraz dzieci z klas I-III rysunku plastycznego.
W konkursie tym wzięły również udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Świbie. Z pośród wykonanych przez nich pięknych prac, które zostały wysłane do Departamentu Edukacji i Nauki w Poznaniu, jako jedyna z powiatu kępińskiego wyróżnienie zdobyła Bianka Paprocka – 6-latka, która na swój sposób, poprzez rysunek, pokazała, jak możemy walczyć ze smogiem. Oprócz upominków otrzymała dyplom za wyróżnienie w kategorii przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!