Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Arnolda, Edgara, Elżbiety 9 Lipca 2020, 01:11
Dziś 13°C
Jutro 20°C
Kultura i oświata
26 Marca, 2020

Świba: Wiedzą, jak być bezpiecznym w sieci

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” w Szkole Podstawowej w Świbie.

W ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych w Szkole Podstawowej w Świbie odbył się turniej wiedzy o ochronie danych osobowych i podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Celem tych inicjatyw było poszerzenie wiedzy uczniów na temat ochrony danych osobowych, jak również rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności u dzieci i młodzieży. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VII oraz oddziałów przedszkolnych. Został przeprowadzony w czterech kategoriach: klasy I-II, klasy IV-V, klasy VI-VII i oddziały przedszkolne.
Klasy I i II oraz oddziały przedszkolne przygotowały postać superbohatera stojącego na straży bezpieczeństwa w sieci, wykonaną z różnych materiałów. Z kolei uczniowie klas IV i V oraz VI i VII wykonali komiksy o przygodach tego samego superbohatera, jak też dotyczące tematyki ochrony danych osobowych wśród młodzieży, bezpieczeństwa w sieci oraz zwracające uwagę na zagrożenia czyhające na młodych ludzi w sieci i mediach społecznościowych.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 13 (1370) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!