Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 16:58
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
11 Lutego, 2021

Świba: Uczniowie chronią swoje dane

Szkoła Podstawowa w Świbie bierze udział w kolejnej, XI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, której celem jest pozyskanie praktycznych umiejętności sprzyjających skutecznej ochronie danych osobowych i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci.

W czasie trwania XI edycji uczniowie i nauczyciele systematycznie otrzymują porady nt. bezpieczeństwa danych osobowych w wirtualnym świecie, opracowane przez ekspertów UODO w formie pigułek wiedzy. Są to krótkie i użyteczne wskazówki, podane w atrakcyjnej formie graficznej, dostarczającej wiedzy potrzebnej do świadomego korzystania z nowoczesnych urządzeń i programów komputerowych, a także aplikacji mobilnych, przeznaczonych do nauki i rozrywki. W ramach realizacji celów Programu „Twoje dane – Twoja sprawa” uczniowie, ich wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy szkoły realizują liczne inicjatywy, do których należą: lekcje wychowawcze na temat „Funkcjonowania mediów społecznościowych”, przeprowadzane online w klasach od V do VIII. Lekcje informatyki na temat: „Nie ujawniajmy swoich danych”, w czasie których uczniowie chętnie rozmawiają o zagrożeniach czyhających w wirtualnym świecie, ochronie danych osobowych oraz o bezpiecznym i kulturalnym korzystaniu z Internetu.

~ Oprac. m

Więcej w nr 6 (1415) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!