Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 23:07
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Kultura i oświata
17 Kwietnia, 2019

Świba: Poznawali polski system wymiaru sprawiedliwości

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Świbie odwiedziła Sąd Rejonowy w Kępnie.

Uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej w Świbie uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Kępnie. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu każdego obywatela.
Na spotkanie przybył pracownik sądu Grzegorz Bystry, który zaprosił uczniów do sądu. W trakcie zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, że sąd składa się z kilku departamentów, np. rodzinnego, departamentu podejmującego decyzję w sprawie przestępstw czy działu nieruchomości. Mieli również okazję zobaczyć tzw. niebieski pokój, czyli miejsce, w którym przesłuchuje się dzieci do 18. roku życia. W piwnicach sądu, niedaleko archiwum, znajdują się cele i korytarz dla aresztowanych, przez który są oni prowadzeni na salę rozpraw w celu rozpatrzenia sprawy, a archiwa sądowe zawierają setki informacji o nieruchomościach, przestępstwach i podejmowanych decyzjach.

~ T. Stachowicz

Więcej w nr 15 (1321) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!