Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:35
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Kępno
11 Lipca, 2018

Świba: Otwarli kolejną drogę gminną

Uroczyste oddanie do użytku drogi gminnej Świba-Wierzbięcin.

15 czerwca br. odbyło się uroczyste oddanie do użytku drogi gminnej Świba-Wierzbięcin. Choć z drogi można było korzystać już od jakiegoś czasu, dopiero w piątek nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi.
Inwestycja objęła wykonanie 1,2 km nowej jezdni asfaltowej, a jej wartość to niespełna 1.000.000 zł (w całości ze środków Gminy Kępno). Droga budowana była w dwóch etapach przez trzy lata. Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Kępna. - Cieszę się, że ta długo wyczekiwana inwestycja drogowa stała się faktem – podkreślił burmistrz Piotr Psikus. - Ułatwi ona codzienne życie przede wszystkim mieszkańcom, ale również osobom, które w niedalekim czasie tutaj osiądą i założą rodziny. Chciałbym przypomnieć, że jedynie w ostatnim roku zrealizowaliśmy 26 inwestycji drogowych i jest to rekordowa ilość w historii samorządu kępińskiego. A droga w Wierzbięcinie jest jedną z nich. Cieszę się również z tego, że droga mogła zostać zrealizowana przez firmę z Kępna, bo w ten sposób nasze pieniądze, wpłacane w formie podatków, trafiły do kępińskiej firmy i pozostały w naszej gminie – dodał włodarz.
Sołtys Świby Piotr Baraniak podkreślił, że droga w Wierzbięcinie nie jest jedyną inwestycją, która została zrealizowana w ostatnim roku w tym sołectwie i przypomniał o rozbudowie szkoły podstawowej, jak również o podpisanych w ostatnim czasie umowach na wykonanie remontu szatni sportowych oraz budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Świbie.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!