Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Adolfiny, Odetty, Wacława 15 Kwietnia 2021, 10:15
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
4 Marca, 2021

Świba: Jan Brzechwa patronem szkoły w Świbie

25 lutego 2021 r. na sesji Rady Miasta i Gminy Kępno radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu Szkole Podstawowej w Świbie imię Jana Brzechwy.

Złożenie wniosku o nadanie imienia przez społeczność szkolną poprzedziło wiele działań. Pierwszym i najważniejszym było znalezienie kandydatów. Tych poszukiwali uczniowie, nauczyciele - pracownicy szkoły i rodzice. Każda klasa miała okazję przedstawić swojego kandydata, potem wybrano jednego wspólnego, którym został Jan Paweł II. Kandydatem rodziców był Janusz Korczak, a nauczycieli i pracowników szkoły - Jan Brzechwa. Wybór patrona przez szkołę jest wydarzeniem wielkiej wagi i zawsze wzbudza wiele emocji. Nadanie właściwego imienia sprawia, że szkoła zyskuje swoistą tożsamość, która wyróżnia ją spośród innych szkół.

~ Oprac. m

Więcej w nr 9 (1418) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!