Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:06
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
21 Listopada, 2018

Straż pożarna: Strażacy-ochotnicy poznawali historię pożarnictwa

Wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

28 października br. 44-osobowa grupa wzięła udział w wycieczce do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Historię pożarnictwa poznawali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mikorzynie, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Mikorzynie, kilkoro dzieci i żon mikorzyńskich strażaków oraz dwóch członków zaprzyjaźnionej jednostki OSP Domanin. - Wyjazd do muzeum pożarnictwa planowaliśmy od dwóch lat. Druhowie przez ten czas zbierali fundusze do naszej strażackiej skarbonki. Trochę nam brakło, ale dzięki dużemu wsparciu Zarządu udało się zamówić autobus i ustalić datę wyjazdu. Zwiedzanie muzeum było bardzo ciekawe i interesujące nie tylko dla seniorów i seniorek, ale przede wszystkim dla młodzieży – podsumował prezes OSP Mikorzyn Włodzimierz Kemski.
Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach jest największą tego typu placówką w Polsce i jedną z największych w Europie. Muzealne zbiory liczą ponad 4 tysiące eksponatów. Najciekawsze z nich wyeksponowano, ujmując w działy tematyczne.
Wyjazd sprawił uczestnikom mnóstwo radości, a zwiedzanie muzeum i oglądanie ciekawych eksponatów z pewnością rozbudziło w nich jeszcze bardziej zamiłowanie do pożarnictwa.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!