Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 16:01
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Rychtal
19 Grudnia, 2017

Straż pożarna: Palił się dach restauracji

Pożar w restauracji przy ul. Ogrodowej w Rychtalu.

15 grudnia br., o godz. 15.32, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu restauracji przy ul. Ogrodowej w Rychtalu. Na miejsce skierowano łącznie 7 zastępów straży. - Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu dowódca przekazał informację, że spod poszycia dachu wydobywa się dym. Działania strażaków polegały na sprawieniu drabiny i rozpoczęciu gaszenia pożaru. W tym samym czasie wprowadzono strażaków w aparatach ochrony układu oddechowego na poddasze obiektu, skąd również prowadzono działania gaśnicze – poinformował rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak. Z budynku wyniesiono na zewnątrz butle z gazem propan. Z wykorzystaniem kamery termowizyjnej zlokalizowano źródło ognia, rozebrano częściowo poszycie dachu i ugaszono pożar.
W czasie prowadzenia działań dwie osoby zaczęły uskarżać się na zawroty głowy i duszności (podjęły one próbę gaszenia pożaru przed przybyciem straży). - Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał je do szpitala. Po dokładnym dogaszeniu pożaru działania zakończono – dodał kpt. J. Kucharzak.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!