Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jakuba, Stefana, Romy 28 Listopada 2023, 20:05
Dziś -1°C
Jutro -2°C
Kultura i oświata
24 Sierpnia, 2022

Słupia pod Kępnem: Opatrzone kury, świnki – teraz pora na dożynki

Święto Plonów to jedna z najtrwalszych polskich tradycji. Corocznie wspólnie przekonujemy się więc, że najpiękniej pachnie chleb domowy. Organizacja takiej imprezy wymaga ogromnego wysiłku i niezwykłej energii. Sołtys Jarosław Wiśniewski zaangażował całą – bez mała – społeczność swojej zacnej wsi. Liczne komplementy z całą pewnością świadczą, że słupianie sprostali zadaniu. Ani na moment nie stracili też dobrego humoru. Oto rodzina Góreckich odebrała nagrodę za…pantomimę pod płotem, a chłopcy z plaży – za najbarwniejsze widowisko na dożynkowym wozie

W niedzielę, 14 sierpnia br., w Słupi pod Kępnem odbyły się dożynki gminne. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych, celebrowana przez ks. kanonika Jacka Andrzejczaka. Po mszy barwny korowód, prowadzony przez słupską Młodzieżową Orkiestrę Dętą, z władzami gminy, starostami dożynek oraz gośćmi Święta Plonów, wyruszył na miejscowy stadion.

~ ems

Więcej w nr 34 (1493) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!