Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 02:57
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
5 Grudnia, 2018

Słupia p. Kępnem: WTZ nagrodzony za działania społeczne

Tytuł laureata w konkursie „Społecznie wkręceni” dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi pod Kępnem otrzymał tytuł laureata w konkursie „Społecznie wkręceni” w uznaniu za ciekawe działania społeczne w kategorii „Pomoc społeczna”. Konkurs organizowany był przez Fundację Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. W konkursie udział wzięło 19 organizacji pozarządowych prezentujących ciekawe inicjatywy w czterech kategoriach: kultura, pomoc społeczna, edukacja i sport oraz społeczność lokalna.
WTZ Słupia zgłosił do konkursu wydarzenie, jakie zorganizowano na przełomie czerwca i lipca br., pod nazwą „Spójrz na mnie inaczej”, którego celem była zmiana postaw społecznych pozwalających na zmianę postrzegania osób niepełnosprawnych. Wydarzenie pozwoliło dostrzec osoby niepełnosprawne jako pełnoprawnych członków społeczeństwa, pokazać, że mają oni takie same potrzeby, marzenia i pasje, jak osoby w pełni sprawne.
Pierwszy etap projektu polegał na wizerunkowej metamorfozie osób niepełnosprawnych. Pomagali w niej instruktorzy, fryzjerka i makijażystki, a po przygotowaniach wszyscy uczestnicy wzięli udział w pełni profesjonalnej sesji fotograficznej w plenerze, w której uczestniczyli także specjalnie zaproszeni na tę okazję rodzice. Piękne, profesjonalne zdjęcia zostały zaprezentowane już w drugim etapie projektu, 12 lipca br., podczas uroczystego wernisażu.

~ Barbara Woźnica

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!