Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2020, 20:03
Dziś 26°C
Jutro 29°C
Kultura i oświata
12 Grudnia, 2019

Słupia p. Kępnem: Wesoło, gwarno, świątecznie, miło i przyjemnie

Niedzielne popołudnie, 8 grudnia br., stało się wielkim wydarzeniem w Słupi pod Kępnem. Otóż o godzinie 15.00 nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego w dziejach Słupi Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Inicjatorem przedsięwzięcia był sołtys Jarosław Wiśniewski. Rada Sołecka i osoby aktywnie zaangażowane przygotowały imprezę na wysokim poziomie. Swoje produkty wystawili: lokalna cukiernia, masarnia, twórcy artystycznego rękodzieła i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Było również stoisko z pysznymi, domowymi wypiekami. Dzieci ze szkoły w Słupi pod Kępnem przyniosły mnóstwo zabawek – pieniądze ze sprzedaży i zabawki niesprzedane zostaną przekazane do placówki socjoterapeutycznej.
Każdy, kto przybył na jarmark, mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno dla ciała, jak i ducha. Jak to na jarmarku bywa, można było coś kupić, czy sprzedać, spotkać znajomych i posilić się w bufecie (barszcz z uszkami, bigos, kiełbasa z grilla, karkówka, grzane piwo, kawa z pierniczkiem).

~ Sołectwo Słupia p. Kępnem

Więcej w nr 50 (1356) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!