Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2021, 23:11
Dziś -13°C
Jutro -8°C
Kultura i oświata
9 Kwietnia, 2019

Słupia p. Kępnem: Teatralna magia w Słupi

Dzieci kochają teatr. Magiczny szelest kostiumów, muzykę dopełniającą słowo, tajemniczą umowność scenografii, sceniczne światła. I owacje zachwyconej aktorskimi kreacjami publiczności. To wszystko zobaczyliśmy w Słupi pod Kępnem. Uczestnikami kolejnego już Gminnego Przeglądu Teatralnego były tym razem dzieci z klas I-III z czterech szkół podstawowych z: Baranowa, Donaborowa, Łęki Mroczeńskiej i Słupi pod Kępnem. Jury – Bożena Lorenz, Łucja Wieloch, Małgorzata Topola – mierząc się z niesłychanie trudnym zadaniem, sięgnęło po klasyczne, czyli iście salomonowe rozwiązanie i przyznało dwa pierwsze i dwa drugie miejsca.

Baranowianie zauroczyli publiczność i jury niekonwencjonalną realizacją baśni Hansa Christiana Andersena. Ich „Calineczka” zaskoczyła skromnością scenografii, ale i zachwyciła mnogością środków aktorskich. Wykonawcy piękną deklamację wzbogacili śpiewem i tańcem.
Zespół teatralny z Łęki Mroczeńskiej przygotował swoją wersję jednej z najbardziej znanych polskich legend. Pełna grozy i fantazji sceniczna opowieść o królu Popielu również przypadła wszystkim do gustu.
Uczniowie z Donaborowa przygotowali inscenizację teatralną „W książkowej krainie”, przypominając w ten sposób najpopularniejsze książki dla dzieci. Mali aktorzy wcielili się w role znanych bohaterów, zachęcając kolejne pokolenie dzieci do czytania o ich przygodach. Mali goście na widowni z zaciekawieniem wpatrywali się w bajkowe postacie, bijąc na koniec gromkie brawa. Mamy nadzieję, że tego dnia przybyło choć trochę nowych czytelników, bo przedstawienie miało właśnie za zadanie zachęcić do czytania książek.

~ ems

Więcej w nr 14 (1320) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!