Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Eustachego, Faustyny, Renaty 20 Września 2020, 10:34
Dziś 14°C
Jutro 23°C
Kultura i oświata
2 Października, 2019

Siemianice: Szkole w Siemianicach nadano imię Szembeków

W czwartek, 26 września 2019 r., miała miejsce uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Siemianicach.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. proboszcza Marka Olszewskiego w kościele parafialnym im. św. Idziego w Siemianicach, w podziemiach którego spoczywają członkowie rodu Szembeków, kreującego się dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Nastąpiło również nadanie szkole sztandaru, o którego poświęcenie poprosiła dyrektor szkoły Izabela Krzywańska.
Następnie w Domu Katolickim miała miejsce prezentacja biogramów członków rodziny Szembeków, a także wystąpienia zaproszonych gości, w tym wójta gminy Łęka Opatowska Adama Kopisa. Podczas przygotowanej przez uczniów akademii uczniowie przedstawili m.in. sceny z życia patronów. Szkoła otrzymała też cenny dar od Towarzystwa Krańców Ziemi Ojczystej „Genius Loci” z Siemianic. Była to ziemia spod Olszynki Grochowskiej, gdzie w czasie powstania listopadowego walczył generał Piotr Szembek.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 40 (1346) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!