Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 18 Września 2020, 22:55
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
24 Stycznia, 2020

Siemianice: Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w Siemianicach

Najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki zostały wykonane przez ponad stuosobową grupę dzieci i młodzież z terenu gminy Łęka Opatowska podczas tegorocznego koncertu noworocznego.

- Spotykamy się dziś, by celebrować ten piękny zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Oby w każdym polskim domu w okresie świąt Bożego Narodzenia nie zabrakło tej pięknej tradycji… Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. Święta to czas, kiedy jedno serce podróżuje dla wszystkich... dla smutnych, opuszczonych - tymi słowami w święto Trzech Króli, 6 stycznia 2020 r., rozpoczął się wyjątkowy noworoczny koncert kolęd i pastorałek. Wydarzenie odbyło się, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Marka Olszewskiego, w kościele parafialnym w Siemianicach.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 4 (1361) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!