Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 02:02
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Łęka Opatowska
3 Czerwca, 2020

Siemianice: Nowe oblicze Leśnego Zakładu Doświadczalnego

Po wdrożonym przez wojewodę procesie reprywatyzacyjnym Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach przeprowadził się do nowej siedziby.

Zakład już wcześniej uzyskał konieczną do rozpoczęcia inwestycji tzw. decyzję o warunkach zabudowy. Natychmiast po wydaniu decyzji o zwrocie majątku zlecony został też projekt nowej siedziby LZD architektowi z Poznania Jarosławowi Krawczykowi. - Z punktu widzenia czystej ekonomii dzierżawa czy kupno pałacu i parku od nowych właścicieli nie byłyby dla nas korzystne. Koszt zakupu to prawdopodobnie minimum 2,3 miliony złotych, a wiemy doskonale, że w taki zabytkowy obiekt trzeba by włożyć drugie tyle – analizuje dyrektor, podkreślając, iż nowy obiekt z wyposażeniem kosztował 2 mln 200 tys zł. - Oczywiście, że żal się wyprowadzać, ponieważ od 1951 roku ten pałac był siedzibą naszego Zakładu – przyznaje I. Gałecki. - Sentyment jest olbrzymi, ale nie ma na to rady. Decyzja zapadła.
W kwietniu 2019 r. po wygranym przetargu przedsiębiorca budowlany z Opatowa Paweł Wojtasik rozpoczął budowę nowego obiektu LZD. Zgodnie z planem inwestycyjnym obiekt był gotowy w lutym br. Nadzór budowany nad inwestycją sprawował Przemysław Zawadzki z Byczyny.

~ m

Więcej w nr 23 (1380) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!