Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 21:32
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Rychtal
10 Listopada, 2017

Sadogóra: Wóz asenizacyjny wpadł do rowu

Wypadek w Sadogórze. Dwaj mężczyźni zostali ranni.

31 października br. w okolicach Sadogóry, na drodze między Buczkiem Wielkim a Rychtalem, doszło do wypadku drogowego. O zdarzeniu oficer dyżurny został powiadomiony około godz. 11.15. Patrol policji, który udał się na miejsce wypadku ustalił, że 69-latek z powiatu namysłowskiego, kierujący samochodem ciężarowym marki Star przeznaczonym do wywozu nieczystości, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w opłotowanie posesji.
Na miejsce wezwana została straż pożarna. – Ze zgłoszenia wynikało, że dwie osoby podróżujące doznały obrażeń, jedna jest uwięziona w pojeździe. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej: 3 z JRG Kępno i po jednym z OSP Rychtal i OSP Wielki Buczek. Strażacy zastali samochód ciężarowy asenizacyjny, który leżał na boku w przydrożnym rowie. Jedną osobą poszkodowaną zajmował się obecny już na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy załodze ZRM – udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy drugiej osobie poszkodowanej. Następnie rannych przetransportowano do karetki. Z uwagi na stan jednego z poszkodowanych podjęto decyzję o dyspozycji na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca, który po przylocie zabrał osobę poszkodowaną. Druga osoba została przewieziona karetką do szpitala. Na czas działań droga Krzyżowniki-Sadogóra była całkowicie zamknięta. Po czynnościach policji wrak ciężarówki zabrała pomoc drogowa – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak.
W wyniku zdarzenia kierowca doznał obrażeń ciała i został hospitalizowany. Natomiast towarzyszącego mu, 71-letniego pasażera z gminy Rychtal, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.
Wiadomo już, że kierowca był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Kępno.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!