Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:30
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Kępno
11 Kwietnia, 2018

Rzetnia: Pożar w Rzetni. Straty sięgają 140.000 zł

Z pożarem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległ budynek gospodarczy, samochód osobowy, kojce dla psów i części zamienne do pojazdów, a w budynku mieszkalnym opalona została ściana.

8 kwietnia br., o godz. 16.23, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie, że w Rzetni palą się zabudowania gospodarcze. - Po dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia, pożarem objęty był budynek gospodarczy oraz sąsiedni plac części zamiennych do samochodów. Strażacy przystąpili do gaszenia palących się obiektów oraz do obrony bezpośrednio zagrożonego budynku mieszkalnego. Po kilkunastu minutach pożar opanowano i przystąpiono do dogaszania oraz dokładnego sprawdzenia obiektów celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia, wykorzystując w tym celu kamerę termowizyjną – relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak.
- Spaleniu uległ budynek gospodarczy o wymiarach 8x4 m, samochód osobowy marki Kia, kojce dla psów i części zamienne do pojazdów. Natomiast w budynku mieszkalnym opalona została ściana – dodaje. Wstępnie straty oszacowano na 140.000 zł.
W gaszeniu pożaru udział brało 8 zastępów straży pożarnej: 2 z JRG Kępno i z OSP Kępno praz po jednym z JRG Ostrzeszów, OSP Bralin, OSP Rzetnia i OSP Kobyla Góra. Działania zakończono o godz. 18.13.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!