Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aliny, Anety, Benona 17 Czerwca 2019, 07:41
Dziś 21°C
Jutro 23°C
Rychtal
21 Września, 2018

Rychtal: Wydają książkę o organistach

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej podpisał umowę na dofinansowanie wydania książki opisującej znanych w kraju organistów pochodzących z Rychtala.

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej reprezentowany przez Mariana Lorenza – przewodniczącego TMZK i Sławomira Kasztelana – skarbnika TMZK, 30 sierpnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Wrota Wielkopolski w Baranowie podpisał umowę o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na realizację publikacji pt. „Rychtalscy organmistrzowie”. Realizowane przez TMZK przedsięwzięcie, którego celem jest „promocja lokalnego dziedzictwa kulturalno-historycznego obszaru LGD, w tym w szczególności historii rodzin Spieglów i Bachów, prowadzących w Rychtalu w latach 1786-1950 zakład organmistrzowski”. Publikacja zostanie wydana w formie książkowej z bogatą kolorową dokumentacją fotograficzną. Autorem obszernej ponad 200-stronicowej publikacji jest Kazimierz Cieplik pochodzący z Kępna, którego artykuły drukowane są w „Tygodniku Kępińskim”. W czasie promocji książki w Rychtalu w kościele parafialnym będzie miał miejsce koncert organowy w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego z Raciborza. Towarzystwo na realizację tego zdania w ramach „Wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego prze  społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 uzyskało dotację w kwocie 22.500 zł, przy całkowitym koszcie 25.000 zł realizowanego projektu.
Patronem medialnym przedsięwzięcia jest „Tygodnik Kępiński”.

~ Oprac. ML

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!