Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Pankracego, Renaty, Ryszarda 4 Kwietnia 2020, 06:48
Dziś 7°C
Jutro 8°C
Kultura i oświata
7 Lutego, 2020

Rychtal: Warto czytać!

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rychtalu miał miejsce spektakl teatralny pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

28 stycznia br., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, do Rychtala przybyli aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa ze spektaklem pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”.
Podczas przedstawienia dzieci poznały profesora Książeczkę, który uwielbia czytać oraz w zaciszu swojej leśnej pracowni tworzy różne opowieści, które za każdym razem chowa do teczki. Szalony bohater przeprowadza widzów przez świat wyobraźni. Każda myśl w jego głowie przeradza się w spotkanie z żywym bohaterem, dzięki czemu dzieci miały możliwość poznania Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka. Dzięki kolejnym bajkowym bohaterom – Misiowi Chrapciowi oraz Skrzatowi Psikusowi – dzieci poznały sposoby na nudę, a jednym z nich jest właśnie czytanie książek. Chrapcio zapoznał widzów z biblioteką – miejscem, które jest królestwem książek. Opowiedział, jak należy się tam zachowywać i jakie są zasady korzystania z księgozbioru. Aktorzy przedstawili opowieść o tym, jak wielką moc ma wyobraźnia, którą kształtujemy dzięki czytaniu książek.

~ Ewa Walków

Więcej w nr 6 (1363) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!