Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:39
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
2 Grudnia, 2017

Rychtal: W rychtalskiej podstawówce się dzieje!

Czas w Szkole Podstawowej w Rychtalu obfituje w ciekawe wydarzenia.

Nowy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Rychtalu od samego początku obfitował w wiele ciekawych i pouczających wydarzeń, które w dużej mierze mają wpływ na samorozwój uczniów. – Wszystkie przedsięwzięcia skierowane do ogółu społeczności szkolnej oraz do lokalnego środowiska nacechowane były kreatywnością organizatorów i przekonaniem, że to, co robimy, jest nie tylko powiązane z podstawą programową czy szerokimi zainteresowaniami uczestników, ale także świadomością potrzeby zrobienia czegoś dla innych – podkreśla Piotr Nasiadek.
Wśród inicjatyw znalazły się: Projekt „Dzień Chłopaka” organizowany w klasach na godzinach wychowawczych, którym celem było tworzenie więzi emocjonalnych oraz kreowanie szacunku do płci przeciwnej, wycieczki rowerowe po okolicznym rezerwacie przyrody „Studnica” pod hasłem: „Poznaję piękno naszej małej ojczyzny”, udział w akcji „Narodowy Dzień Sportu” zorganizowanej z inicjatywy Fundacji „Zwalcz Nudę” – założeniem projektu była aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży poprzez pobudzenie do działania w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej, Dzień Edukacji Narodowej – spektakl słowno-muzyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli, wybory samorządowe klas gimnazjalnych i pasowanie na pierwszoklasistę, uczestnictwo uczniów w spektaklach teatralnych kształtujących osobowość, uwrażliwiających na piękno, rozwijających umiejętności twórczej ekspresji („Mały książę” i inne), udział i zajęcie 1. miejsca w Wieloboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych Gminy Rychtal oraz pełnienie roli sędziów przez uczniów klas gimnazjalnych, udział w konkursach przedmiotowych według harmonogramu konkursów kuratoryjnych, jesienne inspiracje artystyczne pod hasłem „Dynioween”, obchody Święta Niepodległości pn. „O tej, co nie zginęła” w kościele parafialnym w Rychtalu, projekt „Sam przygotowuję śniadanie” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w którym uczniowie na godzinie wychowawczej, pod okiem nauczycieli i rodziców, samodzielnie przygotowywali drugie śniadanie oraz słuchali pogadanek na temat zdrowego odżywiania, spotkanie z ratownikiem medycznym Łukaszem Maryniakiem, absolwentem rychtalskiej szkoły podstawowej – prelekcja na temat pracy w zawodzie ratującym życie drugiego człowieka czy inicjatywa Rady Rodziców w ramach corocznych andrzejek pn. „Bawię się i pomagam” – impreza charytatywna mająca na celu doposażenie pracowni szkolnych w pomoce dydaktyczne.
Wielorakość przedsięwzięć realizowanych w Szkole Podstawowej w Rychtalu, w których swój znaczący udział mają także klasy gimnazjalne, pokazuje, że całe środowisko szkolne czynnie włącza się w działania na rzecz rozwoju własnych predyspozycji niezbędnych do funkcjonowania w życiu dorosłym. Umiejętność współpracy w zespole, odpowiedzialność za realizację powierzonych zadań, poszukiwanie nowych rozwiązań, uczestnictwo w ważnych projektach czy dostosowanie się do ciągle zmieniających się warunków, to ważne cechy kształtujące charakter i poczucie tożsamości ze środowiskiem, w którym żyjemy – podsumowuje P. Nasiadek.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!