Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 05:59
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
16 Listopada, 2017

Rychtal: O tej, co nie zginęła

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rychtalu.

Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w sobotę, 11 listopada br., o godz. 18.00, mszą świętą w intencji ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym w Rychtalu. Po zakończeniu nabożeństwa, w którym oprócz licznie zgromadzonej społeczności lokalnej oraz sztandarów, uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych i samorządowych, odbyła się uroczysta patriotyczna wieczornica pt. „O tej, co nie zginęła”, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rychtalu wraz z oddziałami gimnazjalnymi.
– Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć – mówił dawniej nasz wielki rodak, św. Jan Paweł II, patron rychtalskiego gimnazjum – Karol Wojtyła. Potwierdza to również historia naszego kraju. – Bądźmy Europejczykami, ale nie wstydźmy się naszej tradycji i ideałów. Dokładajmy starań, by każdy kolejny dzień był świadectwem troski o ojczyznę. Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze dla niej żyć. To główne przesłania niepodległościowe wieczornicy – podsumowuje Piotr Nasiadek.
Na zakończenie młodzież, w imieniu całej społeczności lokalnego środowiska, w uroczystym apelu zapewniła, iż ofiara z blizn i krwi, przelana przez naszych ojców na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana. Złożone przez uczniów kwiaty przy postumencie niepodległościowym były wyrazem szacunku i radości, że możemy dzisiaj żyć w wolnym, niepodległym kraju.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!