Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Błażeja, Margerity, Saturnina 29 Listopada 2020, 14:50
Dziś 1°C
Jutro 1°C
Rychtal
27 Października, 2017

Rychtal: Niecodzienne trofea

Młodzi piłkarze GKS Rychtal otrzymali fragmenty murawy ze Stadionu Narodowego.

W poprzednim numerze „Tygodnika Kępińskiego” pisaliśmy o tym, że trawa ze Stadionu Narodowego po zwycięskich eliminacjach na Mundial w Rosji znajdzie swoje drugie życie na stadionie piłkarskim w Rypinie, a dzięki staraniom proboszcza z Rychtala, ks. kan. Mariusza Białobłockiego, który postanowił wykorzystać trwającą od kilku lat współpracę Rychtala z Rypinem, trafiła również do Rychtala.
Dzięki życzliwości tamtejszych władz oraz pomocy firmy „Meble Rejs” z Rypina, mającej swoją hurtownię w Bralinie, trawa dotarła na miejsce. Po rozsadzeniu w kilkadziesiąt korytek ze specjalnym napisem, 19 października br. trafiła do rąk najmłodszych piłkarzy z GKS Rychtal. – Mam nadzieję, że wśród was znajdują się następcy tych, którzy na tej murawie zostawili nie tylko ślady, ale przede wszystkim swoje serca – powiedział ks. proboszcz, wręczając wyjątkowe trofea dumnym młodym sportowcom.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!