Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hieronima, Palomy, Weroniki 9 Lipca 2020, 11:49
Dziś 17°C
Jutro 26°C
Kultura i oświata
14 Listopada, 2019

Rychtal: Dzieci w świecie grzybów

Dzień Grzyba w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu.

29 października br., kiedy jesień powoli dobiega końca, w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu obchodzono Dzień Grzyba. W tym dniu do placówki zawitały grzybki, takie jak: borowiki, maślaczki, kurki oraz muchomorki.
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych spotkały się w sali, aby tam wspólnie spędzić czas na wesołych zabawach i konkursach, poznać różne gatunki grzybów oraz dowiedzieć się, które z nich są jadalne, a które trujące. Przedszkolaki oglądały ilustracje grzybów i brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych związanych z grzybami. Dowiedziały się również, że nie wolno im zbierać grzybów bez nadzoru osób dorosłych.
Natomiast w przedszkolnej szatni można było podziwiać prace konkursowe wykonane przez dzieci i ich rodziców. Bohaterem prac były oczywiście grzyby.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!