Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Emilii, Julinana, Konstancji 19 Sierpnia 2019, 12:01
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Kultura i oświata
9 Maja, 2019

Rychtal: Dawnych wspomnień czar

 

Grupa Teatralna Seniorów ,,RETROspekcja” z Namysłowa w Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu.

W Świetlicy Środowiskowej w Rychtalu przed zgromadzoną publicznością wystąpiła Grupa Teatralna Seniorów ,,RETROspekcja” z Namysłowa. Liczna grupa artystów przybyła do Rychtala na zaproszenie wójta gminy Rychtal Adama Staszczyka, który powitał artystów oraz publiczność. Grupa zaprezentowała piękny spektakl pt. „W jesieni życia…” w reżyserii opiekuna artystycznego zespołu Zofii Bachrynowskiej.
- Mamy w swoim składzie nauczycieli, rolników, prawników, księgowych, kolejarzy, policjantów. Przekrój jest różny i każdy z nas szukał swojego miejsca. Ale najbardziej seniorom chyba doskwiera samotność, wtedy kiedy nie mamy się do kogo odezwać, pożalić. I może takie wspólne spotkania, wspólne przeżywanie czegoś, da nam ten łut szczęścia. Jesteśmy grupą teatralną, która istnieje od 5 lat. Pracujemy bardzo płynnie, śpieszymy się, każdy dzień jest dla nas niespodzianką – mówiła Z. Bachrynowska, życząc widzom mnóstwa szczęścia, satysfakcji oraz sentymentalnego powrotu do dawnych wspomnień i lat młodości oraz zachęcając do wspólnego śpiewu.

~ Ewa Walków

Więcej w nr 18 (1324) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!