Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 07:04
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Sport
27 Listopada, 2017

Rychtal: Czynny wypoczynek po nauce i pracy

Turniej Halowej Piłki Nożnej „Orlików” oraz Turniej Dwójek Siatkarskich.

9 listopada br. najmłodsi piłkarze w wieku od 8 do 10 lat rozegrali Turniej Halowej Piłki Nożnej. Rychtalska hala zapełniła się zawodnikami, którzy jeszcze niedawno uczestniczyli w rozgrywkach III Ligi Okręgowej Orlika, w grupie 5. Cztery drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych meczach najlepszym okazał się zespół z Trzcinicy (Mikołaj Fusek, Tomek Zimoch, Mikołaj Balcerzak, Dawid Durka, Kacper Kuboszek, Mikołaj Mańka, Hubert Grzelak, Jakub Okaj, Jakub Parzonka i Tomek Parlich), który zaliczył na swoim koncie dwa zwycięstwa i jeden remis. Wiceliderem rozgrywek został GKS Rychtal 2 (Kacper Namyślak, Dominik Piontek, Filip Rogaliński, Kacper Szczepaniak, Nataniel Świerczyński, Oliwier Sikora, Mateusz Włodarczyk, Oliwier Gabor, Alan Świerczyński i Gracjan Dłubak). Królem strzelców został M. Fusek, który strzelił łącznie pięć bramek. – Wszyscy zawodnicy walczyli zacięcie o każdy skrawek boiska. Pod okiem trenerów realizowali taktyki, które zapewne wykorzystane zostaną w rundzie wiosennej rozgrywek ligowych – podkreślili animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik. Na zakończenie mamy zawodników wręczyły zwycięzcom dyplomy i medale. Sędziami spotkań byli Dawid Mieseler i Łukasz Balcer.
Dziesięć dni później, 19 listopada br., animatorzy imprez rekreacyjno-sportowych w gminie Rychtal, P. Nasiadek i M. Szydlik, przeprowadzili kolejne przedsięwzięcie – Turniej Dwójek Siatkarskich. – Jak się okazało, siatkarze wiedzą, że czynny wypoczynek rzutuje w dużym stopniu na jakość nauki i pracy, którą podejmujemy na co dzień. Dlatego odzew na zaproszenie animatorów był natychmiastowy – mówią organizatorzy. W wyniku rozegranych spotkań wyłoniono zespoły, które osiągnęły najlepsze rezultaty: 1. miejsce wywalczyli Oskar Furmański i Krystian Uruski, tuż za nimi uplasowały się Zuzanna Janik i Agnieszka Wodnik, a 3. miejsce zajęli Jakub Kałus i Tobiasz Pisula oraz Ola Janik i Kamil Derkacz. Na zakończenie wręczono medale. Sędzią spotkań był P. Nasiadek.
Już dziś zapraszamy na Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, który rozpocznie się 2 grudnia br., o godz. 16.00, w hali sportowej w Rychtalu. W turnieju może uczestniczyć młodzież i dorośli. Zespoły 5-osobowe (plus 3 osoby rezerwowe) można zgłaszać na facebooku animatorów lub telefonicznie do 30 listopada br. do godz. 18.00. Dla najlepszych drużyn przewidziano dyplomy i medale. Serdecznie zapraszamy, liczba przyjęć zespołów ograniczona – bądźcie z nami – zachęcają P. Nasiadek i M. Szydlik.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!