Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Fabioli, Miły, Sebastiana 21 Stycznia 2022, 06:54
Dziś -2°C
Jutro -1°C
Rychtal
7 Grudnia, 2017

Rychtal: Andrzejki nieco inne niż zwykle

Projekt pn. „Andrzejki w szkole, czyli ciekawe zabawy z uśmiechem” w Szkole Podstawowej w Rychtalu.

W ostatnim tygodniu listopada, w czasie gdy w wielu miejscach odbywają się imprezy andrzejkowe, także w Szkole Podstawowej w Rychtalu postanowiono przeprowadzić dzień wróżb, gier i zabaw. – Celem przedsięwzięcia było poznanie zwyczajów i wróżb andrzejkowych, integracja dzieci i młodzieży poprzez wspólną zabawę oraz dostrzeganie znaczenia w życiu człowieka takich wartości, jak: miłość, życzliwość, szacunek – wyjaśnił Piotr Nasiadek.
Formuła nastrojowej imprezy odbiegała w tym roku nieznacznie od tych organizowanych w latach poprzednich. W 5-godzinnym projekcie pn. „Andrzejki w szkole, czyli ciekawe zabawy z uśmiechem” wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami. Współorganizatorami imprezy byli rodzice. Na odpowiednio, bajkowo udekorowanej sali sportowej organizatorzy przygotowali sześć boksów w formie stacji zadaniowych, w których uczniowie miło spędzali czas, angażując się w działania tematyczne, takie jak: wróżby andrzejkowe z lanym woskiem, boks rekreacyjno-sportowy, warsztaty taneczne, budka wróżbity Filipa, boks animacji artystycznych oraz strefa magicznego serca. Łącznie w trzech odrębnych częściach udział wzięło piętnaście grup, osobno kl. I-III, IV-VI i klasa VII wraz z oddziałami gimnazjalnymi. Dla najbardziej aktywnych przygotowane były drobne upominki.
A jak było? Wystarczającą nagrodą dla organizatorów – klasy II b gimnazjalnej z wychowawcą – były gromkie brawa uczestników, które następowały po podsumowaniu każdej z trzech części imprezy. – Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mimo swoich obowiązków szkolnych, bawili się przednio, tworząc klimat magicznej nocy andrzejkowej, wszystko w poczuciu świadomości, że w szkole jest czas nie tylko na naukę i pracę, ale także dobrą zabawę – podsumował P. Nasiadek.
Przedsięwzięcie andrzejkowe przygotowali i zrealizowali: Magdalena Tomalik, Julka Gołaś, Kasia Łazaj, Ola Kalis, Zuzia Janik, Maja Kaźmierczak, Oliwia Oszańca, Gabrysia Kula, Marcysia Bugajska, Filip Opac, Amelia Klajn, Dominika Lemanik, Wiktoria Klajn, Aleksandra Rorat, Kacper Kobielski, Kuba Pochodzała i P. Nasiadek.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!