Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danieli, Bohdana, Julii 10 Grudnia 2023, 17:28
Dziś 0°C
Jutro 3°C
Kraj
31 Października, 2023

Rozmaitości: Rodzina 800+. Inwestycja w przyszłość Polski

Od 1 stycznia 2024 roku wysokość świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ wzrośnie z 500 zł do 800 zł miesięcznie. – To kolejny ważny krok w kierunku budowania prawdziwie rodzinnej polityki społecznej, w kierunku lepszej przyszłości polskich dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Od 2024 roku wzrośnie tylko wysokość świadczenia wychowawczego, pozostałe zasady nie zmieniają się. Świadczenie wychowawcze nadal przysługiwać będzie na wszystkie dzieci (do 18 roku życia) w rodzinie, bez względu na liczbę dzieci i dochody rodziny. Nie trzeba będzie składać też żadnych wniosków, żeby otrzymać świadczenie w wyższej kwocie.
Nasze programy i działania to inwestycja w przyszłość kolejnego pokolenia, która przynosi wymierne korzyści. Lepsze zaplecze finansowe i bezpieczny budżet domowy to lepsze szanse edukacyjne, możliwość realizacji pasji i hobby dzieci, to wspólne wakacje, niezbędne, ale i te wymarzone sprzęty służące nie tylko nauce, ale też zabawie. Bo to właśnie szczęście dzieci i rodzin jest punktem wyjścia do wszystkich naszych działań – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Od momentu uruchomienia programu Rodzina 500+ do rodzin w całej Polsce trafiło już ponad 244 mld zł.

Więcej

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!