Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2021, 02:27
Dziś 19°C
Jutro 16°C
Powiat
17 Czerwca, 2021

Region: Tragiczny bilans wypadku. Na szczęście to ćwiczenia

2 osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych. Scenariusz ćwiczeń na węźle drogi S11 i S8 zakładał masowy wypadek z udziałem autokaru i trzech samochodów osobowych.

1 czerwca br., około godziny 10.00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem autokaru i samochodów osobowych w okolicach węzła Kępno na trasie S11. Były to ćwiczenia zgrywające służby ratunkowe na wypadek zdarzeń z dużą liczbą poszkodowanych.
- Scenariusz ćwiczeń zakładał wypadek komunikacyjny, w którym samochód osobowy z nieznanych przyczyn spada z wiaduktu trasy S8 na pas drogi S11, gdzie uderza w niego autobus, w trakcie tego dochodzi do najechania na tył samochodu osobowego, który uderza w autobus i dochodzi do następnego uderzenia przez kolejny pojazd osobowy – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie sierż. Rafał Stramowski. - W wyniku wypadku autokaru z trzema samochodami osobowymi pomocy medycznej potrzebowało 18 osób, w tym 6 o najwyższym priorytecie transportowym – dodaje oficer prasowy KP PSP Kępno kpt. Paweł Michalski.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 23 (1432) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!