Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2021, 20:41
Dziś 4°C
Jutro 2°C
Kraj
4 Listopada, 2021

Region: Konkurs „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie zapraszają na rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”.

Do konkursu można zgłaszać pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego. Pyra musi być zgłoszona przez uczestnika, w którego gospodarstwie została wyhodowana oraz pochodzić z bieżących zbiorów, a jadło być przygotowane z pyry w dowolnej formie kulinarnej.
Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2021 roku – start o godz. 12:00, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 9.
Od 12:00 do 13:00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe, czyli ważenie ziemniaków oraz rejestracja potraw z ziemniaków.
Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. wspólne pieczenie placków ziemniaczanych, animacje dla dzieci, występy artystyczne, możliwość zakupu produktów od kół gospodyń wiejskich.
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w kategorii na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry.
Więcej informacji na stronie www.sdk-wlkp.pl.

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!