Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 17:20
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Kraj
11 Lutego, 2021

Powiat: Zima nie odpuszcza i atakuje

Poniedziałek, 8 lutego, był bardzo trudnym dniem zarówno dla kierowców, jak i przechodniów. W powiecie sypał śnieg, wiał mocny wiatr, a temperatura oscylowała wokół -10 stopni Celsjusza.

Poranek 8 lutego br. przypomniał nam zimy, jakie miały miejsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy opady śniegu powodowały kilkumetrowe zaspy. A w mieście drążono tunele w śniegu na chodnikach, aby można było się w miarę swobodnie poruszać. No i temperatura przypominała tę z czasów, gdy zima nie odpuszczała przez kilka miesięcy.
Dzień wcześniej Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie regionu, ostrzegając przed intensywnymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz niskimi temperaturami odbyło się dziś posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego. W całym kraju obowiązują alerty pierwszego stopnia, a na południu Polski drugiego.

~ m

Więcej w nr 6 (1415) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!