Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Aureli, Malwiny, Zygfryda 4 Lipca 2020, 10:49
Dziś 20°C
Jutro 25°C
Powiat
3 Czerwca, 2020

Powiat: Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

26 maja br. odbyła się jubileuszowa XX Sesja Rady Powiatu Kępińskiego. Była to już druga z rzędu sesja przeprowadzona w sposób zdalny, tego typu rozwiązanie w pracy Rady Powiatu Kępińskiego wymusiła sytuacja epidemiologiczna.

Najważniejszym elementem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Kępińskiego za 2019 rok. Zgodnie z przepisami głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium poprzedza przedstawienie przez Zarząd raportu o stanie powiatu. Dokument ten stanowi szczegółowe podsumowanie i zestawienie podjętych w 2019 roku działań zarówno przez starostwo, jak również przez jednostki organizacyjne powiązane z powiatem. Dokument stanowi podstawę do szerokiej debaty, której zwieńczeniem jest podjęcie przez radnych uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu wotum zaufania. Raport zgodnie z przepisami jest publikowany w Biuletynie Informacji Publicznej na 14 dni przed planowaną sesją. Może zapoznać się z nim każdy, dodatkowo na zasadach określonych przepisami mieszkańcy powiatu mogą wnieść swoje uwagi do zapisów dokumentu. Kolejny krok w kierunku udzielenia absolutorium to podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za miniony rok. Rada Powiatu zamian podejmie stosowną uchwałę dotyczącą absolutorium zapoznała się z: sprawozdaniem z wykonania budżetu jednostki samorządu terytorialnego, sprawozdaniem finansowym, opinią regionalnej izby obrachunkowej, informacją o stanie mienia jednostki samorządu terytorialnego, stanowiskiem komisji rewizyjnej.

~ Oprac. m

Więcej w nr 23 (1380) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!