Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 18:41
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
7 Stycznia, 2021

Powiat: Z nadzieją patrzymy w przyszłość...

W dzisiejszym numerze „Tygodnika Kępińskiego” podsumowujemy przygotowania do uroczystości 100-lecia szkoły i VII Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego nr I im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie w roku szkolnym 2020/2021.

Bieżący rok szkolny 2020/2021, podobnie jak drugie półrocze poprzedniego, jest trudny dla wszystkich uczestników życia szkolnego: uczniów, nauczycieli, rodziców, obsługi szkoły, dyrekcji i organu prowadzącego. Zmianie uległy dotychczas wypracowane i skuteczne metody pracy i współpracy. Ponieważ pandemia koronawirusa nie ustała, wszyscy musieliśmy przejść na kontakty zdalne, naukę online oraz realizację wszelkich przedsięwzięć na odległość. Odwołaliśmy realizację większości wydarzeń wynikających z kalendarza szkolnego: wymianę z Aurich, wyjazd do Norwegii w ramach projektu Erasmus+, zawody sportowe, dyskoteki szkolne, połowinki, studniówkę i wiele innych. Do najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły, którymi żyliśmy w roku szkolnym 2019/2020, należą przygotowania do uroczystości jubileuszu 100-lecia naszej szkoły jako placówki polskiej (1920 - 2020) i VII Zjazdu Absolwentów i Wychowanków Liceum. Koronawirus pokrzyżował nam plany i tak długo oczekiwana uroczystość nie odbyła się w maju 2020. - Nie ustajemy jednak w przygotowaniach i z nadzieją patrzymy w przyszłość, robiąc to, co możemy zrobić i to, na co mamy wpływ. Razem z Komitetem Organizacyjnym VII Zjazdu Absolwentów wciąż myślimy o wspólnym spotkaniu pod koniec maja 2021 roku - stwierdza dyrektor LO nr I w Kępnie - Danuta Stefańska. Zainicjowane w ubiegłym roku szkolnym działania, angażujące nauczycieli i uczniów, znalazły swój finał w postaci rozwiązania konkursów i przedsięwzięć szkolnych. Artykuł na temat przedsięwzięć związanych z obchodami stulecia liceum, które podjęto w naszej szkole w I półroczu roku szkolnego 2019/2020, ukazał się w „Tygodniku Kępińskim” nr 10/2020.

Danuta Stefańska, Paulina Pacyna-Dawid, Karina Zalesińska

Więcej w nr 1 (1410) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!