Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 5 Sierpnia 2020, 03:07
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Powiat
9 Lipca, 2020

Powiat: Wolica niejednoimienna, a w szpitalu i na policji nowe zachorowania

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wspólnie z dyrekcją wielkopolskiego oddziału NFZ Agnieszką Pachciarz podsumował działalność szpitala jednoprofilowego w Wolicy, który od 1 lipca 2020 r. powrócił do funkcjonowania sprzed epidemii koronawirusa, a w kępińskim szpitalu nowe zarażenia COVID-19.

W kępińskim szpitalu u kilkunastu pacjentów zdiagnozowano obecność koronawirusa. Na kwarantannę skierowano już personel placówki. Sytuacja dotyczy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a szczególnie Stacji Dializ. - Sytuacja na terenie powiatu kępińskiego jest poważna, bo zachorowań jest bardzo dużo. Obserwujemy to również na SOR. Przez cały weekend zgłosiło się kilkanaście osób z objawami COVID-19. Pobrano od nich wymazy. U siedmiu osób stwierdzono już wynik dodatni. Część pacjentów została skierowana do izolatorium, a pozostali na kwarantannę – poinformowała dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie Beata Andrzejewska.
Poważna sytuacja dotyczy Stacji Dializ w kępińskim szpitalu. - W ciągu tygodnia w ramach profilaktycznych wymazów pacjentów, okazało się że ośmiu z nich ma wynik dodatni. Wszyscy są już przekazani do szpitala jednoimiennego. Jeden pacjent, 48-latek, jest w bardzo poważnym stanie. Jest podłączony do respiratora – podkreśliła dyrektor szpitala.
W zaistniałej sytuacji osiem pielęgniarek Oddziału Internistycznego, dwóch ratowników i dwie pielęgniarki z SOR trafili na kwarantannę. Badaniu na obecność koronawirusa poddani zostaną także wszyscy kierowcy transportu dializowego. - Wszystkie te osoby będą miały pobierane wymazy w kierunku COVID-19 w terminie 7 dni od kontaktu – przyznała B. Andrzejewska.
Koronawirusa stwierdzono także u trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. - Zakażonych jest trzech policjantów, natomiast dwóch przebywa w kwarantannie. Funkcjonariusze, którzy mają wynik dodatni, w ostatnich dniach nie odbywali służby, ponieważ badaniu poddani zostali podczas urlopów wypoczynkowych. Jeden z nich 10 dni wcześniej miał kontakt z dwoma innymi policjantami KPP Kępno, dlatego decyzją kępińskiego sanepidu trafili oni na kwarantannę – potwierdził oficer prasowy KPP Kępno st. post. Rafał Stramowski.

~ KR, m

Więcej w nr 28 (1385) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!