Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Mai, Marcelego, Wadima 9 Kwietnia 2020, 23:31
Dziś 16°C
Jutro 12°C
Powiat
19 Marca, 2020

Powiat: W Kępińskiem nie ma koronawirusa

Po wprowadzeniu przez ministra zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, zmieniło się życie wielu kępnian.

Stan zagrożenia epidemiologicznego oznacza, że z soboty na niedzielę zostały wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Polacy wracający z podróży zagranicznych będą przechodzić 14-dniową kwarantannę. Decyzję o zamknięciu granic ogłosiły również władze Ukrainy, mimo iż mają dopiero jeden przypadek zakażenia koronawirusem. Nie ogłoszono jeszcze konkretnego terminu, jednak może to nastąpić w każdej chwili. Wszystkie spotkania w grupach większych niż 50 osobowe zostają zawieszone. W ten sposób ograniczono możliwość uczestniczenia we mszach św. - Zachęcam do skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i codziennych mszach świętych - sugerował biskup kaliski Edward Janiak. Msze są transmitowane za pośrednictwem internetu, telewizji i radia. Na czas stanu zagrożenia epidemiologicznego działalność barów, klubów, restauracji i kasyn będzie zawieszona. Spowodowało to, że w ubiegłą sobotę ruch w centrum Kępna był zdecydowanie mniejszy. Ruch był tylko w sklepach spożywczych, większość mieszkańców pozostała w domu.

~ m

Więcej w nr 12 (1369) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!