Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Łucji, Witolda, Wilhelma 25 Czerwca 2022, 10:22
Dziś 22°C
Jutro 28°C
Powiat
19 Maja, 2022

Powiat: W Kępińskiem nie ma bezrobocia

9 maja br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kępnie odbył się briefing prasowy z udziałem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg i starosty powiatu kępińskiego Roberta Kieruzala.

Podczas spotkania minister Marlena Maląg omówiła skuteczną pomoc obywatelom Ukrainy, pomoc rządu w czasie pandemii oraz dobrą sytuację na rynku pracy. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że, rozwijając polską gospodarkę, obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli polską granicę od 24 lutego br., mają dostęp do polskiego rynku pracy na uproszczonych procedurach. W ramach nowej odbiurokratyzowanej procedury zatrudnienie znalazło już około 120 tysięcy obywateli Ukrainy, a województwo wielkopolskie jest zdecydowanym liderem pod względem najniższej stopy bezrobocia w kraju i wynosi zaledwie 3%.

~ Oprac. m

Więcej w nr 20 (1479) 2022 r. „Tygodnika Kępińskiego”

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!