Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Kryspiny, Norberta, Sabiny 5 Grudnia 2020, 12:43
Dziś 8°C
Jutro 12°C
Kraj
18 Czerwca, 2020

Powiat: Uroczystości Bożego Ciała w czasie pandemii

W tym roku głównym punktem obchodów uroczystości Bożego Ciała w Kępnie była msza święta, a procesja eucharystyczna odbyła się wokół kościoła.

Podczas tegorocznych uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni modlili się w intencji jak najszybszego ustania epidemii koronawirusa. Tak było i w czasie uroczystości w Kępnie.
Głównym celem obchodów Bożego Ciała jest publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, oddanie mu czci i podziękowanie za łaski płynące przez ten sakrament, a także przebłaganie go za zniewagi wyrządzone przez słabość i oziębłość ludzką oraz bluźnierstwa niewiernych. Od czasów reformacji, która zakwestionowała obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, procesje Bożego Ciała stały się manifestacją wiary.

~ m

Więcej w nr 25 (1382) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!