Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marty, Konstantego, Olafa 29 Lipca 2021, 22:45
Dziś 21°C
Jutro 25°C
Powiat
12 Listopada, 2020

Powiat: Umowy na cyfryzację pracowni RTG i karetkę podpisane w starostwie

W poniedziałek, 9 listopada, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie, podpisane zostały umowy przyznające Powiatowi Kępińskiemu dwie dotacje celowe na zakup karetki oraz cyfryzację pracowni rentgenowskiej kępińskiego szpitala.

Szpital w Kępnie otrzymał pomoc materiałową na zakup sprzętu potrzebnego w walce z COVID-19. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał umowę, która uruchamia środki finansowe przyznane z budżetu państwa dla szpitala w Kępnie.
SPZOZ w Kępnie otrzymał z rezerwy premiera 2 mln 916 tys. zł na zakup dwóch cyfrowych aparatów RTG i mammografu. Pieniądze posłużą także na sfinansowanie prac remontowo-budowlanych w pracowni radiologicznej szpitala w Kępnie. Dofinansowanie wyniosło 80% wartości realizacji zadania. Pozostałą kwotę 729 tys. zł (20%) zabezpieczyły władze powiatu kępińskiego.
Powiat Kępiński uzyskał także środki finansowe z budżetu państwa na zakup ambulansu. Dofinansowanie na ten cel wyniosło 400 tys. zł. Dodatkowo na zadania związane ze zwalczaniem COVID-19 Powiat Kępiński otrzymał 153 tys. zł. - Pieniądze pozwolą pokryć koszty pobierania materiału do badań na obecność koronawirusa. Wcześniej na ten sam cel Wielkopolski Urząd Wojewódzki zawarł ze szpitalem umowy na łączną kwotę 300 tys. zł – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Ł. Mikołajczyk.

~ Oprac. m

Więcej w nr 46 (1403) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!