Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 01:13
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
17 Czerwca, 2021

Powiat: Uczą już ponad 100 lat

Jubileusz 100-lecia szkolnictwa zawodowego w powiecie kępińskim.

11 czerwca br. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie świętował 100-lecie szkolnictwa zawodowego w powiecie kępińskim. Jubileusz obchodzono w ubiegłym roku, jednak ze względu na pandemię dopiero teraz udało się należycie go uczcić.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. św. Marcina w Kępnie. Następnie dyrektor placówki Bogumiła Drobina, starosta kępiński Robert Kieruzal i prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie Zygmunt Nowacki odsłonili pamiątkową tablicę, stworzoną w podziękowaniu tym, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły, tworząc jej historię. Jest symbolem więzi łączącej kilka pokoleń nauczycieli i pracowników. Tablica została ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie, a jej wykonawcą jest Ryszard Domagała. Poświęcenia tablicy dokonał proboszcz ks. Jerzy Palpuchowski.

~ KR

Więcej w nr 23 (1432) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!