Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:52
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Powiat
22 Kwietnia, 2020

Powiat: Szpital w Kępnie walczy z koronawirusem

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kępnie podjął się utworzenia dodatkowego zespołu transportowego, który służy do przewożenia pacjentów na oddziały zakaźne.

Szpital w Kępnie, odpowiadając na prośbę wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, jako pierwszy zorganizował zespół do pobierania wymazów w kierunku COVID-19 u osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu kępińskiego, jak i na pozostałym obszarze województwa wielkopolskiego. - Od miesiąca każdego dnia zespół pokonuje około 500-600 km dziennie, docierając do osób, które w nadziei, nerwach i niepewności oczekują na pobranie wymazów i uzyskanie wyników, aby mogli wrócić do pracy, rodziny czy prowadzić normalny tryb życia – podkreśla dyrektor kępińskiego szpitala Beata Andrzejewska.
Zespół z kępińskiego szpitala do 10 kwietnia br. pobrał około 600 próbek od pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 17 (1374) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!