Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 19:18
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Powiat
2 Grudnia, 2020

Powiat: Sytuacja w powiecie uspokaja się

W powiecie kępińskim pojawiły się kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, choć, na szczęście, nie ma ich już tak dużo, jak w ostatnich tygodniach.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, 24 listopada br. nastąpiła zmiana systemu raportowania informacji statystycznych. Dane dotyczące zakażeń z podziałem na powiaty nie będą już przekazywane mieszkańcom przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kępnie. Taka sytuacja ma miejsce we wszystkich powiatach. Nie będzie również codziennych raportów, przesyłanych mediom przez urzędy wojewódzkie. Teraz dane te będą prezentowane jedynie przez Ministerstwo Zdrowia, za pośrednictwem strony: www.gov.pl/raport-zakazen. Możemy tam znaleźć dzienne statystyki ogólnopolskie oraz z podziałem na poszczególne województwa i powiaty. Klikając we właściwe miejsce na mapie województw lub powiatów dowiemy się o liczbie nowych zakażeń danego dnia oraz liczbie przypadków śmiertelnych z podziałem na zgony spowodowane przez COVID-19 i choroby współistniejące. Dane te znajdziemy również w poszczególnych tabelach – tam informacja poszerzona jest o współczynnik liczby zachorowań w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców.

~ KR

Więcej w nr 49 (1406) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!